Історія нашого закладу

ХЗДО №1 “Капітошка”

Історія нашого закладу

ХЗДО  №1 під назвою «Капітошка» на мапі дошкільної освіти  м.Хмельницького з’явився  у вересні 2007 року, однак історія функціонування даного закладу починається з  далекого 16 вересня 1983 року. Саме тоді, вперше, перед малюками  відчинилися  двері  дитячого садка ”Веселка”,  засновником якого  було  Хмельницьке Вище Артилерійське Командне училище. Кількісний  склад  дітей  налічував 330 хлопчиків та дівчаток, у закладі функціонувало 14 груп.

У 1994 році дошкільний заклад  перейшов у відомче підпорядкування військової частини за № А 0620, а у 1998 він стає структурною одиницею НВК №2, та протягом семи років є учасником експериментального майданчика Міністерства освіти і науки України з проблеми „Організаційно педагогічні засади використання персональних комп’ютерів у навчально – виховному процесі”  Матеріали результатів експериментальної діяльності  творчої групи педагогів – дошкільників були представлені  на V міжнародній виставці навчальних закладів „Сучасна освіта в Україні”, 2002 рік,  Всеукраїнській  науково практичній конференції „Теорія і практика використання сучасних інформаційних технологій  в навчальному процесі”, 2007 р

Свій 34 рік народження ХЗДО  №1 „Капітошка” зустрічає як самостійний заклад, зберігши кращий досвід виховання, розвитку, навчання малюків, та перебуваючи у постійному творчому пошуку утвердження пріоритетів дошкільної освіти, які полягають у створені належних умов для формування особистості кожної дитини, розвитку її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей, забезпечення такого рівня розвиненості, вихованості і навченості, який допоможе орієнтуватись у навколишньому світі.

Сьогодні  ХЗДО  №1 „Капітошка” заповнений щебетом 380 дитячих голосів. Допитлива та галаслива дітвора живе тут у світі гри, мистецтва, пізнання довкілля та самих себе. Підростати кмітливою, розумною, впевненою у своїх силах їй допомагають щире спілкування та взаємодія з дорослими під час занять з довкілля, мовленнєвого спілкування, образотворчого мистецтва, математики. Ми пишаємося своїми вихованцями.

Гордість ХЗДО  №1 „Капітошка” – його педагогічний колектив. До його складу входять  педагоги, які вірні своїй професії, віданні їй душею уже більше ніж 25 років, та молоді педагоги, що тільки прокладають свою стежинку у світ дитинства, але головне те, що – це єдина команда  однодумців,  творчим кредо роботи якої є вислів С. Русової: „Дитинство – це ранок життя людини , а ранок має бути щасливим”.

Очолює колектив закладу директор ХЗДО  №1, Барчук Наталя Володимирівна, педагог, яка має „вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання „ старший вихователь”.